Сторінка завантажуєтся...

Глосарій Фотовітрини. Словник основних понять і термінів, що використовуються на сайті.

Глоссарий Фотовитрины

Мета глосарію полягає в тому, щоб надати клієнтам Фотовітрини коротке роз'яснення основних понять і термінів, використовуваних при виготовленні фотографії, а також допомогти у виборі відповідного фотопаперу для друку. Для отримання додаткової інформації слід звернутися до відповідних розділів сайту.

Консультацію з питань вибору фотопаперу і параметрам друку фотографій можна отримати за телефонами, вказаними на сайті, а також через месенджери Viber, WhatsApp, Telegram.

Терміни і Визначення

Глосарій
 • Глянцевий фотопапір. Папір з полімерним покриттям.

  Глянцевий фотопапір має помірно-блискучу, гладку поверхню. За рахунок спеціального полімерного покриття глянцевий папір краще всього передає яскраві соковиті кольори і градації різних відтінків зображення. Застосовується для друку фотознімків з любительських камер і професійних фотоапаратів.

  Рекомендується для розміщення у фотоальбомах і фоторамках.

 • Преміум глянцевий фотопапір. Високоглянцевий фотопапір з полімерним покриттям.

  Фотопапір високої якості, що має виражений блиск і гладку поверхню, забезпечує, також як і глянцевий, чудову передачу кольорів і відтінків зображення. Дозволяє отримати якісний друк з високоглянцевим ефектом. Має поліестерове покриття паперової основи та високу вологостійкість.

  Рекомендується для любительського і професійного фотодруку, розміщення у фотоальбомах і фоторамках.

 • Атласний фотопапір. Сатин.

  Атласний фотопапір (сатин) займає проміжне положення між глянсовим і матовим. Він має фактуру, схожу з матовим папером, відрізняється приглушеним блиском без різких відблисків. Забезпечує високу якість передачі кольорів, а завдяки поліестеровому покриттю паперової основи папір абсолютно не схильний до викривлення.

  Рекомендується при виборі матового фотодруку, друку високоякісних портретів, студійних і весільних фотографій.

 • Атласний фотопапір. Шовковисто-матовий.

  Фотопапір має шовковисте покриття з відсутністю виражених відблисків, фактура подібна до сатинового фотопаперу. Забезпечує хорошу якість друку фотографій, підходить для друку аматорських і професійних фотознімків.

  Рекомендується при виборі матового фотодруку з розміщенням фотографій у фотоальбомах і фоторамках.

 • Атласний фотопапір. Люстер.

  Фактура фотопаперу характеризується атласною поверхнею з м'яким приглушеним блиском, проте різкі відблиски відсутні. Має високу зносостійкість, а завдяки поліестеровому покриттю паперової основи фотопапір абсолютно не схильний до викривлення.

  Рекомендується при виборі матового фотодруку, друку високоякісних портретів, студійних і весільних фотографій.

 • Матовий фотопапір Картон.

  Матовий фотопапір (картон) характеризується повною відсутністю блиску і невеликою шорсткістю. Зображення, віддруковане на матовому папері, не має бліків. Матовий папір добре підходить для друку таких зображень (наприклад, ілюстрованих текстів, презентацій, рекламних листків та ін.), які не повинні стомлювати око. Фотопапір забезпечує гарну якість передачі кольорів, має високу щільність, тому може використовуватися для друку фотографій. Не має водостійкого покриття.

  Може застосовуватися для друку високоякісних знімків з любительських і професійних камер. Рекомендується для розміщення у фотоальбомах і фоторамках.

 • DPI. Роздільна здатність зображення при друці.

  DPI - абревіатура від англ. dots per inch (точок на дюйм) - чисельне вираження дозволу растрового зображення. Дозвіл визначає, наскільки детальним буде ваше зображення при друці. Іншими словами, це параметр, що вказує на дозвіл зображення на дюйм при його друці. Тобто коефіцієнт, що виражає, скільки в одному дюймі фотографії буде надруковано пікселів.

  Чим вище DPI зображення при друці, тим якісніше виглядатиме фотографія. Зображення з низьким DPI при друці виглядають розмитими, тому ця характеристика важлива і її слід враховувати при виборі зображень. Стандартною характеристикою є друк зображення з роздільною здатністю 300 DPI, такий параметр дозволяє надрукувати фотографію у високій якості.

  DPI обчислюється за формулою: DPI = (число пікселів у фотографії по горизонталі х 2,54) / ширина фотографії.

  Наприклад, обчислимо оптимальний піксельний дозвіл для формату 10х15 при 300 DPI:

  для висоти 10см : ( 10 / 2.54 ) * 300 = 1181 точок (пікселів);
  для ширини 15см : ( 15 / 2.54 ) * 300 = 1772 точок (пікселів);
  DPI = (1772 * 2,54) / 15 = 300.

 • Обрізка зображень. Кадрування.

  Кадрування при друці - вибір меж і формату фотографічного зображення з метою отримання гармонійнішого у візуальному відношенні результату. Кадрування використовується також для отримання відповідності сторін зображення вибраному формату друку.

  Функція кадрування зображень доступна на сайті під час оформлення замовлення.